Apie

Asociacija "Polkutė"

Dranseikų šeimos kapela nenutrūkstamai groja nuo 2004 metų. Dalyvavome Dainų šventėse, Moksleivių dainų šventėje, regioninėse  kapelų šventėse, koncertavome ir užsienyje. Mūsų smuikininkės Barbora su Agota ir armonikieriai Viltautas, Vilius  yra eilės varžytuvių diplomantai, lauretai. Per šiuos metus išaugo naujų muzikantų karta, vyresnįjį brolį Vilių pakeitė Viltautas, o šis savo pirmąją armoniką perleido  Visvaldukui. Prie kapelos mušdamas būgną mielai prisijungė ir Aleksander, tuo pačiu praturtindamas repertuarą estiškomis dainomis.  Vytautą visi pažįsta kaip lumzdelio pūtiką  bei šokėją ir pasakotoją, be to jis mūsų IT specialistas. Jogunda ne tik žinomo prekės ženklo Jogunga design vystytoja, puiki dailininkė, bet ir papuošė mūsų renginius kaip DJ Jogunda.

 2018 02 14 įsteigta asociacija “Polkutė”. Pirmininkė Barbora Aid.

2021 m. projektas"Laumių paslaptys"

video pristatymas>>

Likimas lėmė, kad įsikūrėme prie Asvejos ežero laumių kaimynystėje. Visokių nutikimų su šiomis šmaikštuolėmis teko išgirsti. Unikalus pasakojimas apie tris laumes giedančias sutartinę užrašytas ir etnologo P. Dovydaičio 1968 metais. Pasakojimas tapo populiarus, spausdinimo mašinele spausdintą tekstą galite rasti ne tik Molėtų muziejaus puslapyje, bet ir Vykinto Vaitkevičiaus knygose apie senąsias Lietuvos šventvietes, padavimų rinkiniuose.
Projekto dėka sukurta muzikinė edukacinė programa, kurioje išgirsite padavimus apie Dubingių krašto laumes, sužinosite kaip ir kur jos gyvena, ką veikia, kaip linksminasi, kaip bendrauja su žmonėmis. Padainuosime, pašoksime Molėtų krašto šokius bei pati neįprasčiausia dalis, kurioje kiekvienas gali pasijusti kūrėju, mixuosime tradicines melodijas DJ pultu. 2021 metais projektas finansuotas pagal Leader programą ir Kultūros ir jaunimo politikos plėtros ir bendruomeniškumo skatinimo programą (Molėtų rajono savivaldybė), įsigyta DJ įranga, skaitmeninis pianinas, planšetė, kompiuteris.

2019 m. projektas"Pažinkime Molėtų krašto muzikavimo tradicijas"

video pristatymas>>

2019 04 19-2019 11 05 projekto dėka parengėme edukacinę programą apie tradicinę Molėtų krašto muzika bei ją atlikome bendruomenių šventėse, youtube facebook paskyrose patalpinome liaudies šokių, dainų video klipus, pieštą pasakojimą apie tradicinius muzikos instrumentus.
Projektas iš dalies finansuotas Leader programos ir pagal Kultūros ir jaunimo politikos plėtros ir bendruomeniškumo skatinimo programą (Molėtų rajono savivaldybė).
Iki 2025 metų su parengta edukacine programa dalyvaujame Molėtų bendruomenių šventėse. 2020 metų įvyko šventė Levaniškio bendruomenėje, nuotraukose 2021 metų Joninių šventė Kuolakasių bendruomenėje.

nuo 2019 m. vykdome neformaliojo švietimo programą "Polkutė linksmai"

Populiariname krašto muzikavimo tradicijas. Ruošiamės ir dalyvaujame varžytuvėse.

Mes Facebook'e, Youtub'e